Zaproszenia ślubne - trendy

Moda ślubna zmienia sie jak każda inna. Może troszeczkę wolniej, ale jednak. Niestety, centrum mody ślubnej to nie Warszawa czy Kraków, ale Mediolan, Paryż czy Nowy York. Na szczęście, również w Polsce odbywają się targi ślubne, które starają się nadganiać światowe tendencje i nawet jeżeli nie jest na nich obecna silna kreacja, to zawsze można zobaczyć w którą stronę światowa moda śluba zmierza.


Najbardziej nas interesuje to, w jaki sposób moda wpływa na zaproszenia ślubne

Tu jednak, jak już wspomnieliśmy, nie ma tak szybkich i dynamicznych zmian jak w przypadku odzieży. Na szczęście zaproszenia ślubne zamówione jesienią nie będą passe już na wiosnę. Nie zmienia się kolorystyka jak w przypadku ubrań (fiolety na zielenie, biel na żółcie itd). Jeżeli coś się zmienia, to dodatki, wygląd zaproszenia w środku i treści.

Czy da się więc określić - co jest modne?

Na pewno wciąż coraz bardziej modne są ręcznie robione zaproszenia ślubne, wykonane z naturalnych, ekologicznych materiałow. W modzie jest też oszczędność formy. Nawet wykonywane ręcznie zaproszenia ślube, powinny mieć oszczędna formę. 

Co więc jest juz totalnie niemodne?

Niemodne są proszenia przeładowane - np. z naklejonymi szydełkowanymi wstawkami. Niemodne są również zaproszenia ze złoconymi literami.

Czy można coś powiedzieć o treści?

Tak... To czego należało by unikać, to żartobliwe w tonie zaproszenia typu: „pozew sądowy” i inne. Podstawa to zaproszenia ślubne proste w treści, zawierające tylko to co niezbędne. Słowem - elegancja.

A co z dodatkami?

Ważne, żeby dodatki ślubne były w jednym stylu co zaproszenia. Zawiadomienia o ślubie, winietki na stoły, podziękowania. Wszystko powinno być w takim samym stylu co zaproszenia ślubne. 

 

 

Nowości

Wiele osób pyta mnie o możliwość wykonania zaproszenia na komunię dla wymagających w kolorach ecru i złotym. To wspaniały pomysł, który natychmiast przekładam w czyn i udostępniam Państwu zaproszenie w wersji ecru.

Najnowsze artykuły

 

Ślub jest jednym z tych aspektów naszego życia, w któym tradycja ma wiele do powiedzenia. Wiele rzeczy robionych jest zgodnie z tradycyjną etykietą. Na szczęście, etykieta dotycząca zaproszeń ślubnych nie jest ani specjalnie skomplikowana, anie też specjalnie droga. Przeczytaj artykuł.

 

Zaproszenia ślubne to dla nas coś naturalnego, ale czy zawsze tak było? Przeczytaj artykuł o historii zaproszeń ślubnych.

 

Najistotniejsze elementy podczas ślubu? My, goście, dobra muzyka, pyszne jedzenie, trochę alkoholu dla rozkręcenia zabawy, suknia panny młodej... Sporo tego... wychodzi z tego niezła kombinacja plus zaproszenia ślubne w tle.

 

Istnieje coś takiego, jak moda ślubna. Niby oczywiste, ale czy o tym pamiętamy? Przeczytaj, jakim trendom podlegają zaproszenia ślubne?

 

Zaproszenia ślubne mogą być proste i skomplikowane. Można je kupić w Tesco, galerii, przez internet. Może je wykonać osoba bez pomysłu lub artysta, bo zaproszenia ślubne to też sztuka? Przeczyta artykuł!

 

Przeczytaje też inne artykuły w kategoriach: porady ślubne.

 

 

Narodziny dziecka to wielka radość dla rodziców, którą chcemy podzielić się z najbliższymi. Pierwsze miesiące po urodzeniu, to także czas przygotowania do wydarzenia, jakim jest chrzest dziecka. Jak się do niego przygotować? Rozpocznijmy od wizyty u księdza z którym ustalimy datę chrztu. Następnym krokiem będzie zaproszenie bliskich z którymi będziemy chciali celebrować tą uroczystość. Chrzest - jak każda ważna uroczystość - wymaga szczególnej oprawy. Istotnym więc będzie zaproszenie gości w odpowiedni sposób. Zaproszenia na chrzest będą tu bardzo na miejscu.