Organizujemy chrzest

Narodziny dziecka to wielka radość dla rodziców, którą chcemy podzielić się z najbliższymi. Pierwsze miesiące po urodzeniu, to także czas przygotowania do wydarzenia, jakim jest chrzest dziecka. Jak się do niego przygotować?


Rozpocznijmy od wizyty u księdza z którym ustalimy datę chrztu. Następnym krokiem będzie zaproszenie bliskich z którymi będziemy chciali celebrować tą uroczystość. Chrzest - jak każda ważna uroczystość - wymaga szczególnej oprawy. Istotnym więc będzie zaproszenie gości w odpowiedni sposób. Zaproszenia na chrzest będą tu bardzo na miejscu.


W mojej ofercie znajdziesz duży wybór zaproszeń na chrzest w różnym stylu i z pełną personalizacją tak, że każdy zaproszony będzie czuł się wyjątkowo. Zaproszenia które oferuję, robione są typowo na chrzest, zachowując właściwą elegancję. Do wyboru jest kolorystyka biała, srebrna, różowa czy niebieska. Na życzenie jestem w stanie przygotować również zaproszenia w pastelach. Prosze zwrócić również uwagę, że oferwane zaproszenia na chrzest - tak jak wszystkie inne oferowane przeze mnie - wykonywane są z najwyższej jakości, ciężkim i grubym papierze. Przy wyborze zwróćmy uwagę na jakość papieru, takich zaproszeń potrzebujemy zwykle zaledwie kilka, nie warto więc oszczędzać i wybrać papier, który będzie elegancki i ozdobny, o odpowiedniej grubości. Cena za sztukę zaproszenia wynosi od 5,3 PLN w zwyż, jednak górna granica jest ograniczona jedynie Państwa fantazją, ponieważ na zamówienei i życzenie jestem w stanie przygotować nawet bardzo skomplikowane i drogie a jednocześnie wysmakowane zaproszenia na chrzest.


W mojej ofercie znajdziecie Państwo także pamiątkę dla dziecka czy podziękowania dla Rodziców Chrzestnych czy gości.

Nadrukowana treść zaproszenia może być pisana w imieniu rodziców, choć częściej ostatnio się zdarza że piszę się ją w imieniu dziecka. To zależy od Państwa, bowiem treść zaproszenia mogą Państwo ustalić sami i przesłać do mnie do nadruku. Nie ma konieczności stosowania gotowych wzorów nadruku, posiadam jednak wierszyki z których można skorzystać. Zaproszenia na chrzest nie muszą być bardzo oficjalne. Dopuszcza się formy familiarne (ciociu, wujku itp.)

Teoria mówi, że zaproszenia na chrzest wysyła się na miesiąc do dwóch przed uroczystością, jednak wiele osób organizuje chrzest dużo prędzej i nie ma czasu na wysyłanie zaproszeń aż tak wcześnie. Dobra wiadomość jest taka, że nie ma konieczności tak szybkiej wysyłki zaproszeń. Rodzina najczęściej wie o narodzinach dziecia i spodziewa się chrztu. Sam chrzest nie wymaga również ze strony gości aż tylu przygotować i zachodu jak ślub i wesele, stąd jeżeli zaproszenia na chrzest dotrą do gości na dwa tygodnie przez uroczystością - nic sie nie stanie.

W zaproszeniu koniecznie zawrzyjmy informację o miejscu i godznie mszy chrzcielnej, nie musimy jednak zamieszczać na zaproszeniu na chrzest dopiska RSVP. W końcu to najbliższa rodzina i krewni są zapraszani na tego typu uroczystość i możemy być pewni, że jeżeli ktoś nie będzie mógł przybyć to poinformuje nas o tym.

Ciekawym zwyczajem który zaobserwowałam u moich klientów jest zamawianie jednego zaproszenia więcej na pamiatkę dla rodziców i dziecka. Po latach będzie to ciekawe wspomnienie, do którego chętnie wrócimy.

 

Nowości

Wiele osób pyta mnie o możliwość wykonania zaproszenia na komunię dla wymagających w kolorach ecru i złotym. To wspaniały pomysł, który natychmiast przekładam w czyn i udostępniam Państwu zaproszenie w wersji ecru.

Najnowsze artykuły

 

Ślub jest jednym z tych aspektów naszego życia, w któym tradycja ma wiele do powiedzenia. Wiele rzeczy robionych jest zgodnie z tradycyjną etykietą. Na szczęście, etykieta dotycząca zaproszeń ślubnych nie jest ani specjalnie skomplikowana, anie też specjalnie droga. Przeczytaj artykuł.

 

Zaproszenia ślubne to dla nas coś naturalnego, ale czy zawsze tak było? Przeczytaj artykuł o historii zaproszeń ślubnych.

 

Najistotniejsze elementy podczas ślubu? My, goście, dobra muzyka, pyszne jedzenie, trochę alkoholu dla rozkręcenia zabawy, suknia panny młodej... Sporo tego... wychodzi z tego niezła kombinacja plus zaproszenia ślubne w tle.

 

Istnieje coś takiego, jak moda ślubna. Niby oczywiste, ale czy o tym pamiętamy? Przeczytaj, jakim trendom podlegają zaproszenia ślubne?

 

Zaproszenia ślubne mogą być proste i skomplikowane. Można je kupić w Tesco, galerii, przez internet. Może je wykonać osoba bez pomysłu lub artysta, bo zaproszenia ślubne to też sztuka? Przeczyta artykuł!

 

Przeczytaje też inne artykuły w kategoriach: porady ślubne.

 

 

Narodziny dziecka to wielka radość dla rodziców, którą chcemy podzielić się z najbliższymi. Pierwsze miesiące po urodzeniu, to także czas przygotowania do wydarzenia, jakim jest chrzest dziecka. Jak się do niego przygotować? Rozpocznijmy od wizyty u księdza z którym ustalimy datę chrztu. Następnym krokiem będzie zaproszenie bliskich z którymi będziemy chciali celebrować tą uroczystość. Chrzest - jak każda ważna uroczystość - wymaga szczególnej oprawy. Istotnym więc będzie zaproszenie gości w odpowiedni sposób. Zaproszenia na chrzest będą tu bardzo na miejscu.